вівторок, 21 лютого 2017 р.

                                    Афганістан болить в моїй душі

15 лютого відзначається  скорботний День пам’яті воїнів-афганців.
 Минають дні, ідуть роки.
                          Життя листки перегортає.
А біль Афгану – навіки,
В душі чомусь не замовкає.
    Афганська війна тривала 10 років. І через неї пройшли майже 700 тисяч чоловік. І серед них – більше 160 тисяч – українці. З нашого маленького і квітучого села також йшли  хлопці на захист волелюбного афганського народу, йшли туди не за орденами і медалями. Вони  свято вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. 
    Вісім наших земляків побували на цій  жорстокій, кривавій  війні, не всім пощастило повернутися додому живими. Летіли в Україну „чорні тюльпани” з цинковими гробами. І несли чорні птахи смерті похоронки в Україну. Не минули вони нашого краю.  4 серпня 1988 року чорна звістка прилетіла в родину Ластовецьких.   В Баграмі загинув їх старший син Володимир.
    Брудна, підступна війна… За що, за які ідеали , за чию Батьківщину, в ім’я якої мети загинули десятки тисяч юнаків? Сивіли від горя батьки і матері, ховаючи своїх дітей, вдовами ставали жінки в мирний час. У скількох сімей у траурному обрамленні зберігаються фотографії синів! Лише одну нагороду заробили вони за проявлену мужність і героїзм – право бути похованим на рідній землі і право жити в нашій пам’яті.
   Само тому кожний рік  15 лютого, в день вивода військ з Афганістану, учні Ісківської школи відвідують матір загиблого Володимира – Ластовецьку Анастасію Іванівну, щоб підтримати її морально і висловити їй подяку за хорошого та відважного сина.
  






 Учні 11 класу Ісківської ЗШ І-ІІІ ступенів з Ластвецькою                                       Анастасією Іванівною. 15.02. 2017 
 Володимир Ластовецький зправа
Ластовецький В.І. під час служби в Афганістані
Володимир Ластовецький з друзями ( Володя  - в центрі)
Володимир Ластовецький з однополчанами ( Володя -  у верхньому ряду, другий зліва)
Менший брат Володимира – Ластовецький Анатолій Іванович на могилі брата в Мінські. 
Могила Ластовецького Володимира в Мінські.

середа, 15 лютого 2017 р.



Батьківські збори в 11 класі 

   08.02.2017 року в Ісківській загальноосвітній школі відбулися збори для батьків, діти яких закінчують 11 клас. На повістку денну були винесені такі питання:
·        Підготовка учнів 11 класу до зовнішнього незалежного оцінювання;
·        Підведення підсумків навчання одинадцятикласників;
·        Підготовка та організація проведення випускного вечора.
   По першому питанню виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Торовик Світлана Миколаївна. Вона розповіла про особливості  ЗНО у 2017 році, ознайомила з графіком проведення тестування, порадила батькам допомагати та контролювати дітей у підготовчий період.


   З результатами успішності учнів 11 класу ознайомила класний керівник 11 класу Левішко Наталія Іванівна. Вона нагадала батькам про врахування середнього балу атестату при вступу до вищих та середньо - технічних навчальних закладів.
    Соціальний педагог та психолог Марченко Олена Олексіївна порадила батькам бути уважними до своїх дітей в цей важкий і відповідальний період, морально їх підтримувати.


   Вчитель української мови та літератури Страшко Юлія Миколаївна звернула увагу батьків на серйозність при підготовці до першого тестування, як обов’язкового для всіх.


    По третьому питанню, інформацію про рівень підготовки до випускного вечора розповіли члени батьківського комітету Мироненко Оксана Миколаївна, Сіра Світлана Григорівна та Курочка Людмила Олексіївна.
   Збори ухвалили:
·        Допомагати та контролювати підготовку учнів до ЗНО;
·        Провести з дітьми беседи про важливість середнього балу атестату;

·        Розпочати серйозну підготовку до урочистої частини випускного вечора.

                                              ЗНО у 2017 році
Шановні батьки випускників 2017 року! Ваші діти напередодні важливої події в їх житті – випробування на зовнішньому незалежному оцінюванні. Само ви, як ніхто інший, зможете допомогти своїм дітям пройти його достойно. Ваше добре слово, підтримка, порада  додаватимуть їм сили і впевненості в собі. Отже, готуємось до ЗНО разом!
У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проведено з 23 травня до 16 червня:
травень
23.05.2017 – українська мова і література
31.05.2017 -  математика
червень
02.06.2017 – історія України
08.06.2017 -  біологія
12.06.2017 -  географія
16.06.2017 -  хімія
03 – 12.07.2017 -  додаткова сесія
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати ЗНО з трьох предметів зараховуються як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти:
1.     українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);
2.     математика або історія України (період XX – початок XXІ століття);
3.     результат одного навчального предмета за вибором випускника.
Електронні запрошення - перепустки учасників зовнішнього оцінювання будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті Українського центру оцінювання якості освіти до 28 квітня 2017 року.
Результати ЗНО в електронному вигляді будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників та одночасно передані до загальноосвітніх навчальних закладів (для випускників шкіл 2017 року) у три етапи:
·        українська мова і література, математика до 15.06.2017;
·        історія України, біологія, російська мова до 19.06.2017;
·        географія, фізика, хімія до 23.06.2017.

Увага! Випускникові на пункт проходження ЗНО потрібно взяти з собою:паспорт, запрошення-перепустку і дві чорні гелеві ручки.

Бажаю Вашим дітям успішного проходження ЗНО, а Вам – терпіння!

понеділок, 13 лютого 2017 р.


                                           ВОГНИК ШКІЛЬНОЇ РОДИНИ  


Під такою назвою відбувся в Ісківській школі 04.02.2017 вечір-зустріч випускників. Запрошені на свято гості – випускники 1997, 2002, 2007, 2012 та 2016 років. Зрозуміло, що дехто давніше, а дехто рік тому попрощався зі своїм дитинством, друзями, школою. Можливо, світлим смутком того, що не повернеться, але довгоочікуваною мрією  грів  їхні  душі вогник теплої зустрічі у шкільній родині.

                    

                     
Звичайно, колишні однокласники бачаться один з одним, але ця зустріч була особлива, тому що це – зустріч шкільних друзів, як у добрій казці: біля каміну, в якому затишно потріскують дрова, пахне смолою, віє приємним теплом і тому так хочеться знову відчути себе дитиною.

                
      
Учні 11 класу (класний керівник Левішко Наталія Іванівна) створили особливу атмосферу теплоти, затишку і відкритості. Душевно і лірично вели  вечір ведучі Мироненко Тетяна, Кондратенко Ігор, Грицун Ірина, Курочка Сергій. Завдяки їм присутні поринули у світ дитинства, юності, веселкової надії.
Задушевні, теплі слова сказала випускникам і гостям свята  директор школи Оксана Василівна Ауніна. Подякувала їм за те, що в цей холодний лютневий вечір  їх стежки-доріжки злилися в одну-єдину, яка повернула всіх в дитячо-юнацькі роки, привівши до храму науки, до рідної школи і запросила  на нові зустрічі.


                         


Чарівними звуками, що навіюють згадку про прожиті шкільні роки, пролунала пісня у виконанні вчителя початкових класів та музичного мистецтва Симоненко Наталії Володимирівни  та учня 11 класу Гарбіча Костянтина.

                     


                                


 Данину шани і любові було віддано учителям, які зараз працюють в школі і тим, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Згадали директорів, які були біля керма школи  протягом останніх 20 років: Козачкова Сергія Миколайовича, який зовсім молодим почав працювати на  такій відповідальній  посаді і зумів створити нову, творчу атмосферу в школі; Рафальську Ганну Василівну, яка найдовше скеровувала мрії учнів (19 років важкої директорської долі), підтримувала талановиту молодь, розкривала їм секрети дослідницької роботи.


 Виступ Рафальської Ганни Василівни (директор школи з 1992-2011 рр.)

Знову пройтися шкільним коридором, посидіти за своєю партою, зустрітися в рідному класі запросив шкільний дзвоник. Його гордо і впевнено пронесли по залу учні 5 класу Симоненко Ян та Рябенко Анастасія.

                   
Один за одним до слова запрошувались випускники різних років, їх класні керівники  та перші вчителі, розповідали про події нещодавно минулих днів, і всі присутні поринули у хвилі спогадів і сподівань. Найкраще зібралися випускники 1997 року. З 10 учнів, що закінчили школу, на зустріч прийшли 8. Савченко Надія Іванівна провела перекличку своїх вихованців і була задоволена їхньою явкою. 


 Схвильовано і цікаво розповідала про випускників 2002 року вчитель-пенсіонер Галіченко Віра Панасівна. 


 А Довженко Олена Василівна згадувала своїх учнів жваво і яскраво, начебто це було тільки вчора, хоча пройшло десять років, як її малюки випурхнули зі шкільного гніздечка.

Перша вчителька випуску 2007 року Довженко Олена Василівна згадує своїх малюків.



Класний керівник випускників 2007 року Гавриленко Тетяна Володимирівна проводить перекличку учнів свого класу



Випускник 2007 року Кіяшко Сергій Борисович радий зустрічі зі своїми однокласниками

Класні керівники Гавриленко Тетяна Володимирівна, Корінь Людмила Іванівна, Савченко Надія Іванівна, Бараболік Ольга Михайлівна провели перекличку своїх учнів на святі і сказали їм добрі напутні побажання.


 
Бараболік Ольга Михайлівна зі словом до своїх колишніх учнів - випускників 2012 року.


Добре продумав свій виступ випускник 2012 року Довбиш Руслан Михайлович.

\

Класний керівник випускників 2016 року Корінь Людмила Іванівна тепло згадує своїх вихованців.




Ще зовсім недавно Вірченко Аліна проводила зі своїми однокласниками в цьому залі вечори, а тепер вона тут гостя - випускниця 2016 року.



Почесні гості свята Козачкова Марія Миколаївна, Рафальська Ганна Василівна, Козачков Сергій Миколайович, Рафальський Михайло Васильович.
Хвилиною мовчання вшанували вчителів, які відійшли у вічність: Сколоту Василя Трохимовича, Галіченка Миколу Івановича, Криворучка Володимира Михайловича, Бічка Бориса Никифоровича.
Калейдоскоп емоцій змінювався, змушував то сміятися, то сумувати, але більше було позитивних емоцій, і створювали їх нинішні учні школи, талановиті, яскраві.

Учні 8 класу (класний керівник Бараболік  Ольга Михайлівна) показали у веселій сценці, що було б, якби вчителі стали дітьми та в музичному номері поділилися думками вчителів та випускників школи.



Сценка 8 класу " Якби вчителі стали дітьми".
Рудницький Андрій в ролі вчителя, а всі вчителі нашої школи - учні


Дівчата 9 класу (класний керівник Страшко Юлія Миколаївна) порадували глядачів піснями "Старі фотографії" та«100 % щастя».

Учениці 9 класу Заболоцька Катерина, Кургут Владислава, Козак Маргарита, Петренко Аліна, Мироненко Вікторія, Кривченко Таміла з піснею "Старі фотографії"
 
Презентацію до пісні "Старі фотографії" демонструвала учениця 11 класу Рудницька Марина
 Дівчата 9 класу піднімали настрій випускникам і гостям вечора запальними танцями

Неймовірно артистичні учні 10 класу (класний керівник Савченко Надія Іванівна) створили диво - урок англійської мови, який викликав бурю емоцій та овацій і познайомили з продюсерською роботою Потапа та його групи "Время и стекло".


 
Урок англійської мови в 10 класі. Учитель - Симоненко Владислава, учениця - Кутова Альбіна
І знову сценка 10 класу про будні продюсера Потапа та його групи "Время  и стекло"
 
Журналістка - Заболоцька Наталія, Потап - Котубей Михайло, група"Время  и стекло" - Ковальчук Микола та Фесечко Ярослав
 
Люблять артисти відпочити

 
Учні 9-11 класів в сценці "Сила трьох" показали важку і відповідальну роботу адміністрації школи.

Провидиця (Петренко Аліна) розповідає, що чекає адміністрацію школи у майбутньому.
 

 Директор школи - Котубей Михайло, завуч - Мироненко Богдан, педагог-організатор - Сірий Юрій, інспектор з області - Гарбіч Костянтин вирішують головну проблему - погоду в школі.



Одинадцятикласники щиро вдячні адміністрації школи Ауніній Оксані Василівні, Торовик Світлані Миколаївні, Страшко Юліїї Миколаївні  та вчителю музичного  мистецтва  Симоненко Наталії Володимирівні за допомогу в організації та проведенні вечора-зустрічі  випускників.
Учні закінчують школу, покидають її стіни і розходяться різними шляхами, але всіх їх єднає одне – вогник любові до всього близького і рідного: школи, села, нашої України.
Випуск-1997. Дерновий Сергій, директор школи  Ауніна Оксана Василівна, Медведіцина Маргарита, Васик Олег, Федіско Наталія, Костенко Світлана, класний керівник  Савченко Надія Іванівна, Симоненко Сергій, Бойко Світлана, Хоменко Микола. Зустріч через 20 років.
 
Випуск-2002. Директор школи  Ауніна Оксана Василівна,  Сучич Наталія, перший вчитель Галіченко Віра Панасівна, Закревська Алла, Сіньков Олександр, Охріменко Дмитро, Чичикало Дмитро.Зустріч через 15 років.


 
Випуск-2007. Перший вчитель Довженко Олена Василівна, Торовик Тетяна, Шматко Оксана, Кіяшко Сергій, Овдієнко Ірина, Лябах Микола, Костенко Тамила, Петренко Сергій, Кургут Анна, Пономарьова Оксана, класний керівник Гавриленко Тетяна Володимирівна.
І знову в рідному класі через 10 років


Випуск-2012. Сесканова Діана, Міщенко Анна, Ляшенко Олександр, Кутова Світлана, Довбиш Руслан, Бабінець Юрій, Якимовська Вікторія, класний керівник Бараболік Ольга Михайлівна. Пройшло 5 років..

Випуск-2016. Вірченко Аліна, Борщ Юрій, Мироненко Анастасія, Ковальчук Іванна, класний керівник Корінь Людмила Іванівна.
Вчителі та учні 11 класу. Директор школи  Ауніна Оксана Василівна, вчитель музичного мистецтва Симоненко Наталія Володимирівна, Рудницька Марина, Мироненко Тетяна, класний керівник Левішко Наталія Іванівна, Курочка Сергій, Сірий Юрій, Мироненко Богдан. Ми раді, що вечір пройшов класно! Рік 2017.