середа, 20 січня 2016 р.

       Однією з основних умов розвитку творчої особистості є взаємодія між зовнішніми і внутрішніми факторами, між генетичною обумовленістю творчої обдарованості й умовами, які пропонує середовище. За відповідних умов кожна особистість, незалежно від вихідного рівня своїх творчих можливостей, піднімається на більш високий рівень. Саме тому система освіти має створити всі умови для того, щоб кожна дитина змогла посилити свій творчий потенціал, підвищити рівень розвитку свої творчих здібностей.      
      Особливу роль у цьому відіграє Мала академія наук, як позашкільна установа, що відрізняється не лише від школи, але й від інших позашкільних закладів, оскільки пропонує школяреві перехід на значно вищий рівень реалізації його пізнавальних інтересів, дослідницьких захоплень та ідей.       
       МАН демократичніша за своєю природою, більш відкрита до життя, культури, сфери соціальних дій, науки і творчості, що робить її особливо привабливою для старшокласників. Ці особливості МАН повною мірою стосуються і шкільних наукових товариств.
        В Ісківський загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів більше десяти років працює шкільне наукове товариство «Юнітал». За цей період було створено багато цікавих науково-дослідницьких проектів, які достойно презентувалися на районному та обласному рівнях. У 2015-2016 навчальному році  учениця 10 класу Рудницька Марина зі своєю роботою «Особливості пізнання людини за допомогою чисел» отримала І місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У лютому місяці  Марина буде захищати свою роботу в області.  Побажаємо їй успіху!

 





                                     "З усього, що під силу людському розумові, немає нічого відраднішого й достойнішого, ніж пізнання істини."
               Дж. Кордано

Ці слова можуть стати девізом людини – науковця, бо саме це відрізняє звичайну людину від тієї, що присвячує все своє життя пізнанню істини і отримує від цього найбільше задоволення. Такою людиною був наш земляк, математик і педагог М.В.Остроградський.
            Не зважаючи на кардинальні зміни, що спостерігаються сьогодні в економічному, соціальному й духовному житті українського суспільства і зумовлюють необхідність обґрунтування нових концептуальних підходів до розвитку освіти, його педагогічні ідеї  є актуальними і унікальними.
          На  знак пошани знаменитого українського математика кожного року у вересні місяці на Полтавщині проводиться конкурс ім. М.В. Остроградського. Молодь шкіл, гімназій, коледжів, ВУЗів із задоволенням бере  участь у цьому математичному святі. Старшокласники Ісківської ЗШ І-ІІІ ступенів не залишаються осторонь і щорічно є активними учасниками конкурсу. Так,  у 2015-2016 н.р.  учениця 10 класу Рудницька Марина стала переможницею районного туру конкурсу ім. М.В. Остроградського і була учасницею обласного туру конкурсу.
        Подібні змагання дають можливість учням краще підготуватися до майбутнього складання ЗНО з математики.